Dermatoloji

Deri bilimi olarak tanımlanan dermatoloji, ciltteki hastalıklar ve bunların tedavisi ile ilgilenen bir tıp disiplinidir.

Bu bilim dalında, insan vücudu için son derece hayati bir organ olan derinin, her türden rahatsızlığı incelenmekte ve tedavi edilmektedir.

Halk arasında cildiye olarak da bilinen dermatoloji, deri haricinde; deri ekleri (saç, tırnak, ter bezleri), ağız içi gibi mukoza bölgeleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisinde etkili rol oynamaktadır. Derinin genel yapısı, işlevleri, deri bütünlüğünün ve sağlığının korunması, derinin alerjik hastalıkları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, enfeksiyöz hastalıklar, saç ve tırnak hastalıkları, neoplastik hastalıklar, metabolik-sistemik bazı hastalıkların deri bulguları gibi konularda uzmanlaşan hekimler, kazandıkları bilgi ve becerilerle toplum sağlığı adına çalışmaktadırlar.

En sık rastlanan deri hastalıklarından, nadir görülen türlere kadar her konuda tam donanıma sahip olan dermatologlar, gerekli olan vakalarda diğer uzmanlıklarla ortaklaşa çalışarak, hastaları sağlıklarına kavuşturmayı hedeflerler. Bebeklikten yetişkinliğe kadar her yaşta gözlemlenebilen cilt hastalıklarının tanı ve tedavisinde etkili bir rol oynayan dermatologlar, kişiye özel iyileştirme yöntemlerine giderler. Dermatologlar, hastaların iyileşmelerini yakından takip ederek dermatoloji alanında tam donanımlı bir hizmet vermektedir.

 

Dermatoloji Bölümünden Randevu Al

+90 392 371 37 90 | +90 548 889 52 62 numaralı hattımızı arayarak hızlıca randevu oluşturabilirsiniz.